Srebrna Warszawa!

W ubiegły weekend 20-21 września w Warszawie odbyła się największa impreza w kraju Polish Open – Warsaw Cup dla kategorii wiekowej kadet, junior i senior. Z Warszawy wracamy ze srebrem!

mistrzostwa warszawy w taekwondoNa hali warszawskiego AWF zgromadziło się ponad 730 zawodników z 22 krajów (m. in. Szwecja, Białoruś, Czechy, Rosja, Finalndia, Dania, Litwa, Ukraina, Egipt, Niemcy, Węgry, Gruzja, Grecja, Irlandia, Szkocja, Włochy, Łotwa, Norwegia, Cypr, Kazahstan, Kosowo, Holandia).

 

 

Rywalizacja odbywała się na 6 matach z wykorzystaniem elektronicznego ochraniacza tułowia, juniorzy i seniorzy walczyli na oktagonie z użyciem elektronicznego ochraniacza kasku i możliwością wykorzystania powtórki video.

widok na halę zawodów

LUKS Hansu reprezentowała Sandra Bernal (brązowa medalistka tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorów) i Damian Bodnar (brązowy medalista Mistrzostw Polski AZS 2013).

reprezentacja LUKS Hansu wraz z trenerem Adrianem Iwanowskim

Sandra w walce finałowej przegrała z reprezentantką kadry narodowej Węgier Rebeką Furedi, uczestniczką ME Kadetów w roku 2011.

Damian, startujący w kategorii olimpijskiej -80 kg (najmocniej obsadzona kat. w PL) uległ w pierwszej walce zawodnikowi ze Szkocji.

Dla obojga zawodników było to niewątpliwie największe doświadczenie w karierze zawodniczej. Już za miesiąc Damian wystartuje w Mistrzostwach Polski Seniorów które odbędą się w Bolesławcu.

2 miejsce w kat. -68 kg Sandra Bernal