Puchar Polski – tym razem bogatsi o doświadczenie

Początek roku zaczęliśmy niezwykle aktywnie i już 16 stycznia pojechaliśmy na Puchar Polski, który po raz kolejny odbył się w Kórniku.

Zobacz plakat z Pucharu Polski 2016W imprezie wzięło udział blisko 350 zawodników z Polski, Czech, Ukrainy i Białorusi Walki były toczone jednocześnie na pięciu matach w kategorii wiekowej kadet (12-14 lat) i junior (15-17 lat).

Tegoroczny Puchar Polski w Kórniku reprezentował Oskar Furdyn, który w tym roku debiutował w kategorii wiekowej kadet. Był to również pierwszy start z użyciem elektronicznego kasku.

W przeddzień zawodów Nasz kadet musiał zmienić kategorię wagową przez co ostateczni zawodnicy byli nieco wyżsi. Oskar stoczył pojedynek z zawodnikiem z Częstochowy.

Pierwsza runda skończyła się wyrównanym wynikiem. Niestety w drugiej rundzie Częstochowiak zdołał uzyskać znaczną przewagę punktową i walka zakończyła się przez różnicę punktową.

Zobacz Oskara Furdyn podczas Puchar Polski

Oskar Furdyn wraz z nagrodą

Dla Oskara był to pierwszy sprawdzian w tak dużej imprezie i w dodatku nowej kategorii wiekowej. Do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski Kadetów) zostały jeszcze 4 miesiące i dwa starty poprzedzające imprezę główną: marzec Oberlausitz Cup w Niemczech i Bydgoszcz Cup w kwietniu.

Wierzymy, że doświadczenie wyniesione z Pucharu Polski w Kórniku zaowocuje w przyszłych startach.