Puchar Polski Swarzędz – tym razem bez medalu

W dniach 6-8 stycznia w Swarzędzu odbyła się kolejna runda Pucharu Polski. W zawodach wzięło udział blisko 650 zawodników z Słowacji, Czech, Mołdawii, Niemiec, Grecji i Polski.

Reprezentacja LUKS Hansu:

  • Krzysztof Józeńków, kat. -63 kg, U21
  • Klaudia Nowicka, kat. -47 kg, kadet
  • Maciej Pajdo, kat. -37 kg, kadet

Puchar Polski Swarzędz to debiutowy stary o takiej randze dla obu zawodników. Maćka kategoria wagowa była jedną z najliczniejszych (ponad 20 zawodników), pierwszą walkę stoczył z reprezentantem KS Sokół Krasnystaw. Pojedynek był wyrównany, a nasz zawodnik prowadził walkę przez trzy rundy, jednakże w ostatnich 5 sekundach przeciwnik wykonał celne kopnięcie w głowę, uzyskując 2 punktową przewagę. Maciej desperacko starał się odegrać i skończyć pojedynek jako zwycięzca, w przeciągu 3 sekund zdołał odrobić 1 punkt i niestety przegrał walkę 10:11. Było bardzo blisko.

Nasz młodzieżowiec również nie miał szczęścia, pomimo prób przegrał swoją pierwszą walkę z reprezentantem UKS Andros Puławy. Walka nie była trudna, zabrakło doświadczenia.

Klaudia Nowicka rozpoczęła swoją walkę bardzo pewnie i już w pierwszych 3 sekundach uzyskała trzy punktową przewagę. Przez pierwsze dwie rundy pojedynek był bardzo wyrównany i zacięty. W trakcie trzeciej rundy bardziej doświadczona zawodniczka z AZS AWF Warszawa zaczęła uzyskiwać prowadzić walkę i pomimo wielkich starań Klaudia nie zdołała odrobić punktów.

Do Mistrzostw Polski będziemy gotowi 🙂

Tymczasem przed nami obóz zimowy i kolejne starty w Bautzen, Bydgoszczy i Drzonkowie.

Po więcej informacji i zdjęć zapraszamy na profil wydarzenia na FB.