Puchar Polski – Bydgoszcz Cup

Dwuosobowa reprezentacja LUKS Hansu wzięła udział w międzynarodowym turnieju Bydgoszcz Cup.Jest to jedna z największych imprez taekwondo w Polsce. W dwudniowym turnieju wzięło udział ponad 680 zawodników z takich Państw jak: Białoruś, Czechy, Irlandia, Łotwa, Słowacja.

Turniej został rozegrany na sześciu matach w kategoriach wiekowych: młodzik, kadet, junior i młodzieżowiec. Klaudia Nowicka i Maciej Pajdo (oboje kadeci) startowali w sobotę.

Bydgoszcz Cup Taekwondo

reprezentacja taekwondo Dolny Śląsk

Kategoria wagowa Maćka -41 kg była jedną z najliczniejszych z całego turnieju, łącznie 29 osób startujących na najwyższym poziomie. Reprezentant z Chrząstawy Wielkiej wygrał swój pierwszy pojedynek z Szymonem Marczukiem (Huragan Międzyrzec Podlaski) 12:3.

W kolejnej walce uległ znacznie bardziej doświadczonemu zawodnikowi z KS Rapid Śrem, Bartoszowi Kwiecińskiemu, który w ostatecznej kwalifikacji zajął drugie miejsce na tegorocznym turnieju Bydgoszcz Cup. Możliwe, że gdyby nie zmiana kategorii wagowej to Maciej mógłby wracać z medalem.

Klaudia Nowicka przegrała swoją pierwszą walkę 11:32 z przyszłą złotą medalistką kategorii -47 kg, Karoliną Krzywko (AZS AWF Warszawa).

Nie załamujemy rąk i kontynuujemy szkolenie. Przed Mistrzostwami Polski mamy wciąż kilka startów. W najbliższą sobotę wyjeżdżamy na Ligę Taekwondo Wesołek.