Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – OOM 2017

Trzyosobowa reprezentacja LUKS Hansu wzięła udział w najważniejszej imprezie sportowej dla kadetów – OOM 2017.

Zawody odbywały się w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji imienia Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie. W klasyfikacji generalnej województwo dolnośląskie uplasowało się na 6 pozycji z 49 punktami. Dolnośląskie reprezentowały kluby z Bogatyni, Chojnowa, Chrząstawy Wielkiej, Wrocławia i Zgorzelca. 

taekwondo olimpijskie dolnyśląsk oom 2017

reprezentacja województwa dolnośląskiego, zdj. UKS Warrior Zgorzelec

W pierwszym dniu rywalizacji zostały rozegrane konkurencje sprawnościowe (Klaudia Nowicka i Maciej Pajdo), techniczne (Oskar Furdyn) oraz walki (Oskar, Maciej). Maciej i Oskar startowali w kategorii wagowej -37 kg. Była to najliczniejsza kategoria całych zawodów, łącznie 33 osoby. Pierwszy startował Maciej Pajdo, który swoją pierwszą walkę przegrał na punkty z zawodnikiem z Łomży. Ostateczny wynik 1:12.

oom 2017 wosir drzonków

Oskar Furdyn był bardzo blisko zwycięstwa, jego walka zakończyła się wynikiem 10:16. Jednak był to pojedynek, który Oskar mógł wygrać. Jego przeciwnik był bardzo blisko dyskwalifikacji z powodu kar, zabrakło jednego przewinienia (np. wypchnięcia za matę) aby Oskar wygrał.

W kolejnym dniu zmagań startowa Klaudia Nowicka w kat. -51 kg. Oprócz debiutu w Mistrzostwach Polski był to również pierwszy start w nowej kategorii wagowej, która jak się okazało była również najliczniejszą z damskich.

Swoją pierwszą walkę Klaudia wygrała ze starszą od 2 lata zawodniczką z MUKS Olimpia. Był to jedna z najbardziej emocjonujących pojedynków. Klaudia trzykrotnie posłała swoją przeciwniczkę na matę bardzo szybkim i mocnym kopnięciem okrężnym, ostatecznie trener z MUKS Olimpia poddał swoją podopieczną. W kolejnej walce Klaudia miała bardzo podobną sytuację jak jej klubowy kolega Oskar. Przeciwniczka miała na swoim koncie 9 kar, brakowało tylko jednego przewinienia żeby Klaudia wygrała. Niestety zawodniczka ze Śremu okazała się bardziej doświadczona i skutecznie broniła się przed wypchnięciem za matę w wyniku czego walka skończyła się wynikiem 14:35, a Klaudia zajęła ostatecznie 5 miejsce.

podium oom 2017

Mieliśmy apetyt na medal i zdecydowanie był on w naszym zasięgu. Jednak nie ma powodu do załamywania rąk ponieważ przed naszymi zawodnikami jeszcze długa kariera. Każdy z reprezentantów debiutował w Mistrzostwach Polski – OOM 2017 dlatego wierzymy, że w przyszłych startach zdobyte doświadczenie zaprocentuje.

Po więcej zdj. zapraszamy na oficjalną stronę OOM 2017.