Otarli się o medal na OOM Łowicz 2013

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (OOM Łowicz) to najważniejsza impreza dla juniorów młodszych. Ubiegły weekend dla młodych zawodników taekwondo minął pod znakiem zaciętej rywalizacji.

W OOM Łowicz 2013 wzięło udział ponad 145 zawodników z 47 klubów. Był to największy turniej w kraju w tej kategorii wiekowej.

W klasyfikacji generalnej województwo dolnośląskie zajęło 4 miejsce.

W składzie zawodników reprezentujących Dolny Śląsk na dziesięć osób aż dwie były z Chrząstawy Wielkiej. Warto zaznaczyć, że był to ich debiut w imprezie rangi Mistrzostw Polski.

Pomimo faktu, że był to pierwszy start, to do medalu zabrakło bardzo niewiele, Sandra Bernal w walce o brązowy medal przegrała wynikiem 1:2 ostatecznie zajmując 5 miejsce w konkurencji walki. Niestety nie maił szczęścia klubowy kolega Patryk Wroński, który miał również możliwość walki o brązowy medal. Po zaciętym pojedynku musiał uznać wyższość rywala i ostatecznie również zajął 5 miejsce.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, cieszy nas fakt, że zawodnicy wywalczyli możliwość udziału w tak ważnej i dużej imprezie i co najważniejsze oboje mieli medal w zasięgu ręki.

Patryk Wroński i Sandra Bernal wraz z trenerem

Wyniki dostępne na stronie Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego

W nadchodząca sobotę czeka nas kolejny wyjazd, tym razem do Giżycka na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski z jedynym reprezentantem, Damianem Bodnar.