Letni obóz taekwondo – 2013

Tegoroczny obóz taekwondo dobiegł końca. Łącznie 7 dni treningów, zabawy, nawiązywania nowych przyjaźni i znajomości, a było w czym przebierać! 🙂

obóz taekwondo 2013

Ponad 80 osób wzięło udział w zgrupowaniu, m. in. zawodnicy Centrum Walki Warszawa, LUKS Kantor Częstochowa i oczywiście reprezentanci Chrząstawskiego Taekwondo. Swoją obecnością zaszczycił Nas również prezes Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego p. Artur Chmielarz.

Nad treningami czuwało siedmioro trenerów, do dyspozycji były aż trzy miejsca treningowe.

Młodsza grupa oprócz beztroskiej zabawy na boiskach i basenach doskonaliła technikę uderzeń ręcznych i kopnięć, zgłębiali również materiał wymagany do uzyskania promocji na następne stopnie uczniowskie.

Obóz taekwondo to również okazja do pracy nad aspektami przydatnymi w rywalizacji sportowej. Grupa starsza rozwijała zdolności motoryczne niezbędne do wyczynowego uczestnictwa w sporcie. Poprzez treningi walki sportowej i sparingi kontrolne każdy miał możliwość wymiany doświadczeń i uzupełniania braków.

 

zawody obóz taekwondo Pod Grzybkiem

W ostatnich dniach odbył się turniej obozowy, młodsze grupy rywalizowały w dwóch konkurencjach:

I – sprawnościowa, kopnięcia na czas, II – walka, z użyciem kalaki (makarony) lub w hogo (dla osób, które startowały już w zawodach).

Przedostatni dzień obozu to stres związany z egzaminem. Z dumą oznajmiamy, że wszyscy reprezentanci Naszego klubu, którzy podchodzili do egzaminu, otrzymali promocje na kolejne stopnie uczniowskie.

Na koniec zawsze pojawia się uczucie żalu związanego z kolejnym zakończonym obozem, jednak wkrótce zobaczymy się na zawodach, zgrupowaniach i wspólnych konsultacjach.

obóz taekwondo Pod Grzybkiem

Uczestnicy obozu taekwondo wraz z prezesem Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego p. Arturem Chmielarzem.

Więcej zdjęć na facebooku Taekwondo Hansu.