Maciej i Klaudia – Mistrzowie Dolnego Śląska!

Na sam koniec roku (20 grudnia 2015) siedmioro podopiecznych LUKS Hansu wystartowało w Mistrzostwach Młodzików Dolnego Śląska i Gwiazdkowym Turnieju Taekwondo w Bolesławcu. Reprezentanci przywieźli 7 medali.

Impreza zgromadziła ponad 150 osób z całego województwa. W zawodach wzięły udział kluby z Bogatyni, Bolesławca, Chojnowa, Chrząstawy, Wrocławia i Zgorzelca.

uczestnicy zawodów w Bolesławcu

W ekipie LUKS Hansu swój debiut miało dwoje podopiecznych – Hanna Góralska i Igor Biczysko. Oboje spisali się na medal (dosłownie), Igor zdobył 1 miejsce w torze sprawnościowym pewnie wyprzedzając swoich rywali. W walce kalaki uplasował się na 2 miejscu. Najmłodsza uczestniczka, Hania wygrała wszystkie pojedynki w kalaki i została złotą medalistką tej konkurencji, w torze sprawnościowym poprzez nieznaczną różnicę czasową ostatecznie zajęła 2 miejsce.

Hanna Góralska w trakcie pokonywania toru sprawnościowego

Dla Naszych młodzików: Beniamina, Klaudii, Maćka, Oskara i Wiktora był to kolejny start po Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i równie udany co poprzedni.

Kolejni Mistrzowie Dolnego Śląska to Klaudia Nowicka i Maciej Pajdo, oboje wygrali swoje pierwsze pojedynki przed czasem uzyskując 12 punktową przewagę. W finale Klaudia wygrała 7:5 z reprezentantką z Wrocławia.

Oskar Furdyn stoczył bardzo emocjonującą i wyrównaną walkę z reprezentantem ze Zgorzelca. Ostatecznie zdołał uzyskać 3 punktową przewagę, którą utrzymał do końca walki wygrywając 14:11. Oskar jako jedyny z reprezentacji zajął również miejsce medalowe w konkurencji poomsae, tym razem poprzestając na srebrnym krążku.

Oskar Furdyn podczas walki

Maciej i Oskar startowali w tej samej kategorii wagowej, wygrywając kolejne pojedynki spotkali się w walce finałowej. Oboje stawili się na macie bardzo skoncentrowani i zmotywowani. Zawodnicy na co dzień trenują w jednym klubie, dlatego musieli się sporo natrudzić żeby zdobyć punkt i zaskoczyć klubowego kolegę. Po bardzo wyrównanym i ekscytującym pojedynku zwyciężył Maciej 9:7.

Bardzo niewiele do medalu zabrakło Wiktorowi Sobocie, który przegrał 1 punktem z reprezentantem z Bogatyni.

Nie poszczęściło się również Beniaminowi po ciężkich dwóch rundach musiał uznać wyższość przeciwnika, który był lepiej przygotowany i kontrolował przebieg walki, Beniamin ostatecznie uplasował się na 3 miejscu.

Wyniki i zaangażowanie całej ekipy napawa optymizmem na kolejne starty. W przyszłym roku przed Oskarem i Wiktorem kolejne wyzwanie i krok na przód bowiem chłopaki wystartują w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych.