Taekwondo w Centrum Dojo Stara Wieś

Zawodnicy z Chrząstawy Wielkiej i AZS AWF Wrocław w dniach 19-21 lipca odwiedzili Dojo Stara Wieś. Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki jednym z najlepiej przystosowanych ośrodków w całej Polsce.

Był to kolejny etap przygotowań do nadchodzącego sezonu, który został w pełni wykorzystany. Do Naszej dyspozycji były trzy sale treningowe umożliwiające przeprowadzenie treningów w bardzo komfortowych warunkach (specjalistyczna podłoga sportowa, maty, lustra, worki treningowe).

Dzięki dostępowi do jacuzzi (mieszczące 12 osób) i sauny (położonej nad brzegiem stawu) mogliśmy stosować niezbędną odnowę biologiczną.

Nagłośnienie na sali umożliwiło przeprowadzenie aerobiku jako formę rozruchu porannego. Natomiast wielofunkcyjne boisko było okazją do przeprowadzenia emocjonującego meczu w siatkówkę : )

Centrum jest położone w malowniczej scenerii Przedborskiego Parku Krajobrazowego, co sprawia że dzięki obcowaniu z naturą i bliskość piękna japońskiej architektury wprowadza w stan wyciszenia i uspokojenia.

Nie od dzisiaj wiadomo, że w procesie treningu najważniejszy jest sen i wypoczynek, ten aspekt również był spełniony dzięki specjalistycznym futonom do spania w domkach mieszkalnych, które otoczone są ogrodem japońskim. Do dyspozycji domowników jest pokój dzienny z tarasem, aneks kuchenny z lodówką, trzy łazienki, kominek i łącze internetowe.

Dojo Stara Wieś może spokojnie konkurować z COSami w całej Polsce, a jeśli chodzi o możliwość trenowania sztuk i sportów walki (bez znaczenia na jej pochodzenie) zdecydowanie wygrywa tą konkurencję ze względu na wspaniały klimat i magię tego miejsca i co najważniejsze przyjacielskie nastawienie osób pracujących w Dojo.

Na uwagę zasługuje również fakt, że LUKS Hansu była pierwszą w historii Dojo Stara Wieś ekipą z taekwondo olimpijskiego, mamy jednak nadzieję że niebawem inni będą chcieli pójść w Nasze ślady.

Zapraszamy do odwiedzin strony internetowej jak i na oficjalny profil FB.

Więcej zdjęć na Facebooku.