Finałowa Liga Taekwondo – LUKS Hansu z trzema medalami!

Liga Taekwondo Wesołek to największe tego typu wydarzenie w Polsce. Impreza finałowa zgromadziła ponad 400 zawodników z całej Polski. Sześcioosobowa reprezentacja LUKS Hansu wraca ze złotym i dwoma brązowymi krążkami.

Rozgrywki finałowe poprzedzały trzy kolejki (marzec, maj, październik). Rywalizacja odbywa się w kategoriach dzieci, młodzików, kadetów i masters. Zawodnicy zmagają się w konkurencjach sprawnościowych, poomsae i kyourugi.

• Beniamin Bernal

Klaudia wywalczyła złoty medal w konkurencji walki sportowej – walki eliminacyjne wygrała poprzez uzyskanie znaczącej, 12 punktowej przewagi punktowej, a w pojedynku finałowym wygrała poprzez poddanie przeciwniczki na wskutek knockoutu technicznego.

Oskar tym razem brał udział w zmaganiach poomsae, gdzie po zaciętym finale ostatecznie uplasował się na 3 miejscu.

liga taekwondo Oskar Furdyn poomsae

Beniamin Bernal był o krok od wejścia do strefy finałowej w konkurencji poomsae, zabrakło 0,5 pkt! W walce sportowej również nie było łatwo i po zaciętych walkach ostatecznie uplasował się na 3 miejscu.

liga taekwondo reprezentacja luks hansu

oficjalne otwarcie zawodów, reprezentacja klubu w konkurencji walki sportowej

Pomimo wielkich starań Martynie Zimnicy, Bartłomiejowi i Beniaminowi Jagaczewskim nie udało się wejść do strefy medalowej. Trzeba zaznaczyć, że poziom zawodów był adekwatny do rangi i walka o medale była naprawdę zacięta. Niewątpliwie zdobyte doświadczenie zaprocentuje w przyszłości!