Sandra Bernal zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski 2014

Na odbywających się w dniach 9-10 maja Mistrzostwach Polski Juniorów (Łódź) Nasza klubowiczka wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów.

W zawodach wzięło udział 142 zawodników i 81 zawodniczek z 58 klubów z całej polski. Impreza odbyła się na Wielofunkcyjnej Hali Sportowej Łódzkiego AZS. Jest to najważniejsze wydarzenie dla kategorii wiekowej 15-17 lat. Dla Sandry był to debiut w MPJ.

brązowy medal MPJ taekwondo

Sandra Bernal wraz z trenerem Adrianem Iwanowskim

Od początku Naszym założeniem był medal, wiedzieliśmy jednak, że nie będzie łatwo.

W pierwszej walce Sandra zmierzyła się z ubiegłoroczną mistrzynią polski, reprezentantką LUKS Kantor Częstochowa. Po dwóch wyrównanych rundach musieliśmy zmienić taktykę walki, co zaowocowało dwoma celnymi kopnięciami w trzeciej rundzie. Sandra skończyła pewnie z wynikiem 6:3.

Rywalką w pojedynku o wejście do finału była reprezentantka UKS G-8 Warszawa, uczestniczka 5 Mistrzostw Europy Kadetów, ubiegłoroczna mistrzyni polski w kat. junior młodszy (13-14 lat) i tegoroczna zwyciężczyni rankingowej imprezy Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego, Bydgoszcz Cup.

Pierwsza runda okazała się zwycięska dla Sandry (5:4) jednak w kolejnych rundach, bardziej doświadczona zawodniczka konsekwentnie odrabiała punkty kończąc walkę z wynikiem 6:18.

Po porażce, Nasza zawodniczka z Chrząstawy, wyszła bardzo zmotywowana do walki repasażowej o trzecie miejsce z reprezentantką AZS OŚ Olsztyn. Po nerwowym remisie w trzeciej rundzie Sandra trafiła celnie na głowę uzyskując 3 punktową przewagę, którą utrzymała do końca walki.

reprezentacja Dolnego Śląska

Wywalczony przez Sandrę brązowy medal Mistrzostw Polski jest pierwszym w historii w klubu, w kategorii wiekowej junior. Wynik był efektem ciężkiej pracy, zaangażowania najbliższych i oczywiście poświęcenia. Gratulacje!

Szczegółowe wyniki MPJ, więcej zdjęć na profilu facebook.

Wywiad z Sandrą dostępny pod linkiem.