Bogatynia Cup – udany start na początku sezonu!

Pierwszy dzień października zawodnicy LUKS Hansu spędzili na sali podczas Bogatynia Cup, drużynowo zajęliśmy wysoką 5 lokatę.

W zawodach wzięły udział kluby z województwa dolnośląskiego i wielkopolskiego, łącznie ponad 100 osób. Jedenastoosobowa reprezentacja LUKS Hansu rywalizowała w konkurencjach sprawnościowych, mini-kyourugi (walki dla dzieci) i walce sportowej (młodzik, kadet).

Ekipa zaliczyła bardzo udany występ, każdy z zawodników zdobył medal w konkurencji, w której startował. Bardzo udany występ zaliczyła debiutantka zawodów Martyna Fitrzyk, która w dwuboju technicznym i mini-kyourugi zdobyła 2 złote medale.

Złoty medal w konkurencji mini-kyourugi wywalczyli również:

  • Bartłomiej Jagaczewski (debiut i najmłodszy reprezentant)
  • Hanna Góralska
  • Zuzanna Wysocka
  • Igor Biczysko

Duże brawa i uznanie należą się również tym, którzy nie zdobyli złotego krążka ale bardzo dzielnie spisali się podczas zawodów uzyskując niższe lokaty medalowe – Natalia Szal, Beniamin Jagaczewski, Julia Półkownik.

bogatynia cup

reprezentacja LUKS Hansu

W przypadku młodzików udany występ zaliczyła Klaudia Nowicka, która zdobyła dwa złote medale w dwuboju technicznym i walce sportowej. Maciej Pajdo uplasował się na 1 miejscu w dwuboju technicznym. W walce był bardzo blisko zostania mistrzem swojej kategorii wagowej, niestety w drugiej rundzie wykonał nieprzepisowe kopnięcie obrotowe na głowę, które byłoby zaliczone jako knockout techniczny gdyby Maciej był kadetem (kopnięcia na głowę są zabronione w kategorii wiekowej młodzika). Tym samym przegrał pierwszą walkę ale pojedynek repasażowy wygrał pewną przewagą punktową zajmując tym samym 3 miejsce w konkurencji walki sportowej.

zawodnicy Bogatynia Cup

zawodnicy Oskar Furdyn, Klaudia Nowicka i Maciej Pajdo wraz z trenerem

Łatwej przeprawy nie miał Oskar Furdyn (kadet), który pierwszą walkę stoczył ze znacznie cięższym i wyższym przeciwnikiem. Po bardzo trudnych dwóch rundach Oskar musiał uznać wyższość przeciwnika. Jednak serce, które zostawił na macie zyskało uznanie publiczności i zawodników. Nasz kadet ostatecznie zajął 3 miejsce w walce sportowej.

Duże brawa dla wszystkich uczestników za odwagę, wytrwałość i ciągłe dążenie do doskonalenia swoich umiejętności. Z każdej turnieju, przegranej/wygranej należy wyciągnąć wniosku i zrobić wszystko być lepszym na kolejnym turnieju!

Relację wideo z zawodów Bogatynia Cup można obejrzeć pod tym linkiem.